Käyttäjien kokemuksia mobiilisovelluksesta
Päivitetty 27.7.2018K-Ruoka-mobiilisovellusta kehitetään koko ajan ja käyttäjien kommentit ovat arvokasta tietoa kehittäjille. Lue, mistä käyttäjät ovat tykänneet K-Ruoka-mobiilisovelluksessa.Oletko jo itse ladannut? Kerro meille, mitä pidät!
Tästä tykätään
Minulle sopiva! / Raija
Ok ok, olen säästänyt tällä jo paljon rahaa. Kannattaa tutustua ennen kuin poistaa. Helppo käyttää. / Esko
Tästä helpommaksi ei enää puhelimen mobiilisovellluksen käyttö voi tulla! / Marko
Hienoa! Nyt saa tarjoukset suoraan puhelimella. Ei tarvitse käydä lukemassa tarjouslehtisiä kotona ensin vaan nyt voi ajaa suoraan töistä kaupan kautta kotiin.. samalla saa vinkkejä ruoanlaittoon. / Nimetön
Oikein hyvä sovellus! Sähköinen kuitti olisi kiva lisä :D / Riku
Täältä löytyy paljon ruoka reseptejä ja tarjouksia sen takia olen tykästynyt tähän sovelukseen / Kristiina
Loistava, varsinkin kun plussa-kortin linkittää. Tämän jälkeen ostoslistan tekeminen todella nopeaa ja helppoa, koska tietää mitä yleensä ostan. Pirkan reseptit parhaita. / Jussi-Pekka
Suosittelen. Hyviä etuja ja jopa veloituksetta tuotteita! / Marko
K-Ruoka-sovellus on mainio apuvälinen. Tarjouksiin tulee tartuttua. / Nimetön
Kiitos hyvästä kehityksestä taas koskien K-Ruoka mobiilisovellusta. Huomasin, että nyt päivittyy omiin etuihin listaan "etu käytetty" -tieto, se on hyvä asia. / Nimetön
Erittäin hyvä mobiilisovellus. Kauppalistan jakaminen on todella suuri plussa! Tarjoukset helppo katsoa. Selkeä ja helppokäyttöinen sovellus. / Maria
Toimi hyvin mobiilissa! / Nimetön
Sovellus on todella kätevä. Tykkään!!!! Tarjoukset tulee suoraa ja voin tehdä niistä ja omista tarpeistani ostoslistan suoraa puhelimeen. Enää en tarvitse lappuja jotka kuitenkin unohdan kotiin kauppaan lähtiessäni. Nautin tästä eniten! Olen monelle ystävälleni tämän sovelluksen neuvonut ja kehunut. / Riitta
Bloggarit testasivat
Pieces of Miracles -blogin Essi testasi K-Ruoka-sovellusta lapsiperheen kauppareissulla. Lapsiperheen arkea helpottavat sovelluksen yli 6000 reseptiä ja erityisesti ostoslista.
"Pitkästä aikaa meidän kauppareissuissa on taas oikeasti järkeä, ja siitä oon tosi iloinen. Ostokset ja viikon ruokahommat suunnitellaan jälleen pienen tauon jälkeen ennakkoon, niinkuin kuuluukin. Näin me vältytään myös niiltä ostoskorin hintaa kasvattavilta salakavalilta heräteostoksilta, eikä kaupassa tarvitse rampata ihan joka päivä," Essi kirjoittaa.
Potluck by one -blogin Terhi huomasi, että K-Ruoka-mobiilisovellus kertoo, mitä juuri nyt kannattaa syödä. Kun uudet resepti-ideat kiinnostavat, mutta paperinen kauppalista jää aina väärän takin taskuun, pelastaa sovelluksen ostoslista kaupassa.
"Minunlaiselleni nykyihmiselle K-ruoka -sovellus onkin aikamoinen apu: kun jonkin uuden kokeileminen innostaa, käy reseptien plärääminen ja niistä ainesten siirtäminen suoraan ostoslistalle parilla painalluksella", Terhi sanoo.