Ostamalla Pingviini Överi tuutin 103-106 g K-Supermarketista 3.-30.7.2025 ja käyttämällä Plussa-korttia oston yhteydessä, olet mukana arvonnassa.
Arvonnan voittaja saa palkinnoksi 500 € K-Lahjakortin. Arvomme yhteensä 10 palkintoa.
Pingviini Överi Lakritsi -tuutti
Pingviini Överi Lakritsi -tuutti sisältää nimensä mukaisesti överisti kastiketta, aina ensimmäisestä suupalasta viimeiseen haukkuun asti. Isojen tuuttien herkullisin makunautinto syntyy vaniljajäätelön ja lakritsikastikkeen yhdistelmästä, sekä vohvelista suklaanmakuisella kuorrutteella.
Pingviini Överi Kinuski -tuutti
Pingviini Överi Kinuski -tuutti sisältää nimensä mukaisesti överisti kastiketta, aina ensimmäisestä suupalasta viimeiseen haukkuun asti. Isojen tuuttien herkullisin makunautinto syntyy vaniljajäätelöstä ja kinuskikastikkeesta. Tuutin pinnalla on rapeita toffeekrokanttipaloja. Valmistuksessa on käytetty vain luontaisia aromeja.
Pingviini Överi Hassel -tuutti
Pingviini Överi Hassel -tuutti sisältää nimensä mukaisesti överisti kastiketta, aina ensimmäisestä suupalasta viimeiseen haukkuun asti. Isojen tuuttien herkullisin makunautinto syntyy vaniljajäätelöstä ja hasselpähkinä-maitosuklaakastikkeesta. Tuotteessa on käytetty vain luontaisia aromeja.
Kaikissa Pingviini Överi tuuteissa on överisti kastiketta tuutin pinnalla, kastikesydämenä tuutin keskellä ja vielä loppuhuipennuksena tuutin pohjalla.
Jäätelö kielelle ja hymy huulille! Kaikki Pingviini-jäätelöt valmistetaan rakkaudella Suomessa, Turengin jäätelötehtaalla. Tuotteissamme on Avainlippu-merkintä.