Ei yhteyttä internetiin. Yritetään luoda yhteyttä...
K-Ruoka verkkokaupan maksaminen uudistuu, nyt myös Plussa-rahalla ja K-Lahjakortilla maksaminen on mahdollista.
Kaloriton musta lakritsitee, maustettu luonnon lakritsijuutella ja fenkolinsiemenillä. Käytämme pyramidipusseissamme 100 % biohajoavaa luonnonkuitua. Pyramidipussimme antaa yrteille tilaa hautua ja vapauttaa parhaiten vivahteikkaan arominsa kuppiisi! Forsman Tee on merkittävä irtoteen tuottaja Suomessa. Pääraaka-aineet tulevat suoraan tuottajamaista Suomeen. Teesekoitukset valmistetaan omilla resepteillä ja pakataan teetehtaallamme Vantaalla. Mitä vähemmän välikäsiä sitä parempi laadun, maun ja luonnon puolesta.
Musta tee 75%, lakritsijuuri 12,5%, fenkolinsiemen 7,5%, lakritsiuute 2,5%, lakritsiaromi 2,5%
Suosittelemme aina tarkistamaan tuotetiedot myös tuotteen pakkauksesta.
Säilytä kuivassa ja viileässä, valolta suojattuna. Lisää yksi teepussi 3 dl vettä. Kuumahaudutus 90-100°C 3-5 min. Kylmähaudutus 25°C 10-25 min.
Suomi
Valmistettu ja pakattu Vantaalla.
Forsman Aaro Oy
Suokalliontie 7, 01740 Vantaa
forsmantee.fi
Musta tee
6411020007841

Avainlippu-merkki kertoo, että tuote on valmistettu Suomessa ja sen kotimaisuusaste on vähintään 50 %. Kotimaisuusaste kuvaa suomalaisten kustannusten osuutta tuotteen omakustannusarvosta. Avainlippu auttaa tunnistamaan suomalaisen työn tuloksen ja tukemaan kotimaista työllisyyttä. Merkin käyttöoikeuden myöntää hakemusten perusteella alan asiantuntijoista koottu puolueeton Avainlippu-merkin toimikunta. Lue lisää Avainlipusta