Ei yhteyttä internetiin. Yritetään luoda yhteyttä...
Geisha-suklaakonvehdeissa pehmeä maitosuklaa kätkee sisäänsä hasselpähkinänougat-täytteen. Geisha Selection on harmoninen valikoima viuhkanmuotoisia maitosuklaakonvehteja, joiden sisällä maistuu rapea täyte. Irrottaudu hetkeksi arjesta ja nauti konvehti tai pari. Kaunis Geisha-rasia on myös lahja, joka muistetaan.
sokeri, MAITO, kaakaovoi, HASSELPÄHKINÄT (10%), kaakaomassa, täysMAITOjauhe, kirnuMAITOjauhe, VEHNÄjauho, maissitärkkelys, emulgointiaine (SOIJAlesitiini), auringonkukkaöljy, suola, aromit (mm. luontainen vanilja). SAATTAA SISÄLTÄÄ MUUTA PÄHKINÄÄ, MANTELIA JA MUUTA GLUTEENIA SISÄLTÄVÄÄ VILJAA. Maitosuklaassa vähintään 30% kaakaota.
Suosittelemme aina tarkistamaan tuotetiedot myös tuotteen pakkauksesta.
Säilytetään kuivassa ja viileässä.
Suomi
Fazer Makeiset Oy
P.O.Box 110, 00101 Helsinki
www.fazer.com
Maitosuklaakonvehteja, joissa hasselpähkinänougattäytettä (38%)
6416453025998
| Ravintosisältö per | 100 g Tuote myyntihetkellä |
|---|---|
| Energia | 2322 kJ / 555 kcal |
| Rasva | 35 g |
| josta tyydyttynyttä | 17 g |
| Hiilihydraatit | 51 g |
| josta sokereita | 49 g |
| Proteiini | 8,1 g |
| Suola | 0,19 g |

Avainlippu-merkki kertoo, että tuote on valmistettu Suomessa ja sen kotimaisuusaste on vähintään 50 %. Kotimaisuusaste kuvaa suomalaisten kustannusten osuutta tuotteen omakustannusarvosta. Avainlippu auttaa tunnistamaan suomalaisen työn tuloksen ja tukemaan kotimaista työllisyyttä. Merkin käyttöoikeuden myöntää hakemusten perusteella alan asiantuntijoista koottu puolueeton Avainlippu-merkin toimikunta. Lue lisää Avainlipusta