Ei yhteyttä internetiin. Yritetään luoda yhteyttä...
K-Ruoka verkkokaupan maksaminen uudistuu, nyt myös Plussa-rahalla ja K-Lahjakortilla maksaminen on mahdollista.
Pingviini Vadelma-Lakritsi 5L on valloittava yhdistelmä laktoositonta vadelmanmakuista kermajäätelöä ja lakritsikastiketta. Tuotteessa on käytetty vain luontaisia aromeja. Jäätelö kielelle ja hymy huulille! Kaikki Pingviini- tuotteet valmistetaan rakkaudella Suomessa, Turengin jäätelötehtaalla. Tuotteissamme on Avainlippu-merkintä. Katso reseptivinkit jäätelöannoksiin ja tulosta myynninedistämismateriaalit www.jäätelöakatemia.fi -sivustolta.
Ainekset: Rasvaton MAITO jauheesta (Suomi), glukoosisiirappi, KERMA (Suomi), sokeri, rapsiöljy, emulgointiaineet (E471, E322), lakritsijauhe, stabilointiaineet (E410, E412), punajuurimehutiiviste, väri (E153), ammoniumkloridi (salmiakki), luontaiset aromit, dekstroosi. SAATTAA SISÄLTÄÄ PÄHKINÄÄ.
Suosittelemme aina tarkistamaan tuotetiedot myös tuotteen pakkauksesta.
Avaamattomana pakastimessa (-18°C)
Suomi
Froneri Finland Oy
Koulutie 3 14200 Turenki
www.pingviini.fi
Laktoositonta vadelmanmakuista kermajäätelöä ja lakritsikastiketta (8 %).
6430064408117
| Ravintosisältö per | 100 g Tuote myyntihetkellä |
|---|---|
| Energia | 975 kJ / 233 kcal |
| Rasva | 11 g |
| josta tyydyttynyttä | 5,1 g |
| Hiilihydraatit | 31 g |
| josta sokereita | 18 g |
| Proteiini | 2 g |
| Suola | 0,09 g |
| Laktoosi | < 0,01 g |

Avainlippu-merkki kertoo, että tuote on valmistettu Suomessa ja sen kotimaisuusaste on vähintään 50 %. Kotimaisuusaste kuvaa suomalaisten kustannusten osuutta tuotteen omakustannusarvosta. Avainlippu auttaa tunnistamaan suomalaisen työn tuloksen ja tukemaan kotimaista työllisyyttä. Merkin käyttöoikeuden myöntää hakemusten perusteella alan asiantuntijoista koottu puolueeton Avainlippu-merkin toimikunta. Lue lisää Avainlipusta