Ei yhteyttä internetiin. Yritetään luoda yhteyttä...
K-Ruoka verkkokaupan maksaminen uudistuu, nyt myös Plussa-rahalla ja K-Lahjakortilla maksaminen on mahdollista.
Lasten hedelmäsose ilman lisättyä sokeria! Ihana yhdistelmä persikkaa, omenaa ja päärynää. Lisätty C-vitamiinia. Miedon makuinen. Hyvä aloitussose ja ensisose. Sopii annettavaksi maisteluannoksina, kun lapsi tutustuu imetyksen ohella kiinteään ruokaan. Sose sopii lapselle noin viiden kuukauden iästä alkaen. Hyvä lasten jälkiruoka tai välipala. Sokeroimaton, sisältää vain hedelmien luontaisen sokerin. Kaikki Semper lastenruoka on valmistettu ilman säilöntäaineita. Säilyy avaamattomana huoneenlämmössä.
Persikkasose 42 %, vesi, omenasose 18 %, päärynäsose 14 %, maissitärkkelys, C-vitamiini, sitruunatäysmehu (tiivisteestä). Aineksena ei ole gluteenia. Aineksien alkuperämaa: EU.
Suosittelemme aina tarkistamaan tuotetiedot myös tuotteen pakkauksesta.
Avaamaton purkki säilyy huoneenlämmössä Parasta ennen -päiväykseen asti. Avattu ja uudelleen suljettu purkki säilyy jääkaapissa n. 1 viikon, jos tuotetta ei ole tarjottu suoraan purkista. Kannen naksahdus kertoo, että purkki on avaamaton. Valmis nautittavaksi.
Espanja
Hero Finland Oy
PL 6, 00521, Helsinki, Finland
Persikka ja päärynää soseena
7312170095117
| Ravintosisältö per | 100 g Tuote myyntihetkellä |
|---|---|
| Energia | 224 kJ / 53 kcal |
| Rasva | 0,2 g |
| josta tyydyttynyttä | < 0,1 g |
| Hiilihydraatit | 12 g |
| josta sokereita | 6,6 g |
| Proteiini | 0,5 g |
| Suola | 0,01 g |