Ei yhteyttä internetiin. Yritetään luoda yhteyttä...
Maukkaat suomalaiset kesäauringon kypsyttämät mansikat sopivat syötäväksi sellaisenaan, puuron ja jogurtin päälle tai vaikka leivontaan. Ihanaa kesän makua pakastealtaasta!
mansikka
Suosittelemme aina tarkistamaan tuotetiedot myös tuotteen pakkauksesta.
Säilytetään alle -18 C asteessa Sulatetaan jääkaapissa noin 2 tuntia tai huoneenlämmössä noin 1 tunti. Sulatus mikroaaltouunissa alimmalla sulatusteholla muutaman minuutin erissä. Marjat ovat parhaimmillaan hieman kohmeisina. Voidaan syödä sellaisenaan, lisätä jogurtin tai, puuron päälle. Mansikat sopivat käytettäväksi myös jälkiruokiin ja leivontaan.
Sulatetaan jääkaapissa noin 2 tuntia tai huoneenlämmössä noin 1 tunti. Sulatus mikroaaltouunissa alimmalla sulatusteholla muutaman minuutin erissä. Marjat ovat parhaimmillaan hieman kohmeisina. Voidaan syödä sellaisenaan, lisätä jogurtin tai puuron päälle. Mansikat sopivat käytettäväksi myös jälkiruokiin ja leivontaan.
Suomi
Pakattu Ruotsissa
Kaskein Marja Oy
Portinkatu 4 53830 Lappeenranta
www.kaskein.fi
+35855447900
Mansikka pakastettu
6427401385002
| Ravintosisältö per | 100 g Valmistettuna |
|---|---|
| Energia | 187 kJ / 45 kcal |
| Rasva | 0,3 g |
| josta tyydyttynyttä | 0 g |
| Hiilihydraatit | 7,7 g |
| josta sokereita | 7 g |
| Ravintokuitu | 1,9 g |
| Proteiini | 0,5 g |
| Suola | 0 g |