Ei yhteyttä internetiin. Yritetään luoda yhteyttä...
K-Ruoka verkkokaupan maksaminen uudistuu, nyt myös Plussa-rahalla ja K-Lahjakortilla maksaminen on mahdollista.
Myllyn Paras Makoisat Marjat täysjyvämysli sisältää täysjyväviljaa, kuivattuja mansikoita sekä kuivattuja mustikoita. Runsaskuituinen mysli sopii erinomaisesti koko perheelle niin aamiais- kuin välipalahetkiin. Myllyn Paras Makoisat Marjat täysjyvämysli on saanut Sydänmerkin ja on näin ollen tuoteryhmässään ravintoarvoiltaan parempi valinta.
VEHNÄhiutale*, KAURAhiutale*, RUIShiutale*, oligofruktoosi, kuivattu mansikka, kuivattu mustikka, mustaherukkajauhe, omenamehutiiviste, auringonkukkaöljy, väriaineet (porkkanauute, hibiskusuute), hapettumisenestoaineet (sitruunahappo, tokoferoliuute), luontaiset aromit. *Täysjyvää. Tuote sisältää 89 % täysjyvää. Sisältää 5% kuivattua marjaa. Saattaa sisältää pieniä määriä maitoa, seesaminsiemeniä, maapähkinää, mantelia, hasselpähkinää, saksanpähkinää, cashewpähkinää, pekaanipähkinää, parapähkinää, pistaasipähkinää ja macadamiapähkinää. Runsaskuituinen.
Suosittelemme aina tarkistamaan tuotetiedot myös tuotteen pakkauksesta.
Kuivassa, korkeintaan huoneenlämmössä. Suojattava voimakkailta hajuilta
Saksa
Lantmännen Cerealia Oy
PL/PB 315, 00181 Helsinki/Helsingfors
myllynparas.fi
Marjamysli
6417700290824
| Ravintosisältö per | 100 g Valmistettuna |
|---|---|
| Energia | 1461 kJ / 347 kcal |
| Rasva | 4,7 g |
| josta tyydyttynyttä | 0,8 g |
| Hiilihydraatit | 58 g |
| josta sokereita | 4 g |
| Ravintokuitu | 13 g |
| Proteiini | 11 g |
| Suola | 0,02 g |

Sydänmerkki osoittaa, että tuote on ravintoarvoiltaan parempi valinta omassa tuotekategoriassaan. Merkin voivat saada tuotteet, joissa rasvan laatu on hyvää eli pehmeää, suolan ja sokerin määrä on maltillinen ja kuitua reilusti. Sydänmerkki on EU:ssa rekisteröity ravitsemusväite ja se on ainoa symboli Suomessa, joka kertoo tuotteen ravitsemuksellisesta laadusta. Merkin kriteerit perustuvat ravitsemussuosituksiin ja tutkittuun ravitsemustietoon. Sydänmerkin taustaorganisaatiot ovat Suomen Sydänliitto ry ja Diabetesliitto ry. Lue lisää Sydänmerkistä