Ei yhteyttä internetiin. Yritetään luoda yhteyttä...
K-Ruoka verkkokaupan maksaminen uudistuu, nyt myös Plussa-rahalla ja K-Lahjakortilla maksaminen on mahdollista.
Pehmeällä suklaatryffelivaahdolla täytetyn ja kuorrutetun mehevän kaakaokakun sisällä on lisäksi raikasta vadelmahilloa. Pinnalla kiiltelee peilipintana herkullinen suklaatryffelikuorrute.
Sokeri, vesi, KANANMUNA, VEHNÄJAUHO, vadelma, laktoositon KERMA, rypsiöljy, kovetettu kasvirasva (palmu, kookos), glukoosisiirappi, kaakaojauhe, emulgointiaineet (E471, E472f, E432, E475, auringonkukkalesitiini), muunnettu perunatärkkelys, kaakaomassa, MAITOPROTEIINI, dekstroosi, nostatusaineet (E450, E500), jodioitu suola, säilöntäaine (E202), happamuudensäätöaine (E330), stabilointiaineet (E263, E339, E516), sakeuttamisaineet (E440, E401, E464), pintakäsittelyaineet (E904, E414) ja aromit. Sisältää 11% tryffeliä. Saattaa sisältää pienen määrän mantelia ja hasselpähkinää.
Suosittelemme aina tarkistamaan tuotetiedot myös tuotteen pakkauksesta.
Säilytys alle +6°C
Suomi
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
www.elonen.fi
kakku
6410580076311
| Ravintosisältö per | 100 g Valmistettuna |
|---|---|
| Energia | 1114 kJ / 265 kcal |
| Rasva | 10 g |
| josta tyydyttynyttä | 5,4 g |
| Hiilihydraatit | 37 g |
| josta sokereita | 26 g |
| Ravintokuitu | 1,5 g |
| Proteiini | 4,4 g |
| Suola | 0,5 g |
| Laktoosi | < 0,01 g |

Avainlippu-merkki kertoo, että tuote on valmistettu Suomessa ja sen kotimaisuusaste on vähintään 50 %. Kotimaisuusaste kuvaa suomalaisten kustannusten osuutta tuotteen omakustannusarvosta. Avainlippu auttaa tunnistamaan suomalaisen työn tuloksen ja tukemaan kotimaista työllisyyttä. Merkin käyttöoikeuden myöntää hakemusten perusteella alan asiantuntijoista koottu puolueeton Avainlippu-merkin toimikunta. Lue lisää Avainlipusta