Ei yhteyttä internetiin. Yritetään luoda yhteyttä...
K-Ruoka verkkokaupan maksaminen uudistuu, nyt myös Plussa-rahalla ja K-Lahjakortilla maksaminen on mahdollista.
Kypsä maidoton ja gluteeniton lihapulla. Lihapitoisuus 68% josta kaikki suomalaista lihaa, ei lihankaltaisia aineksia. Sopii erinomaisesti esimerkiksi pastan, perunoiden tai riisin kanssa. Helppo tarjota arkeen tai juhlaan.
Suomalainen naudan- ja sianliha (68 %), peruna, vesi, sipuli, mausteet (mustapippuri, valkosipuli, paprika, juustokumina), suola, sokeri, dekstroosi, stabilointiaine (E331), lihaliemi (naudanluut, suola, naudan rasva, mausteet), aromi. Naudan- ja sianlihan alkuperä: Suomi. Voimakassuolainen.
Suosittelemme aina tarkistamaan tuotetiedot myös tuotteen pakkauksesta.
Tuote säilyy pakastelämpötilassa (-18 °C tai kylmempi) pakkauksessa ilmoitettuun päiväykseen saakka. Jääkaapissa (+5°C) tuote säilyy 3 vuorokautta. Sulanutta tuotetta ei saa jäädyttää uudelleen. Kypsä lihapulla käytettäväksi sellaisenaan. Tarjoillaan esim. perunan tai pastan kanssa kastikkeessa. Voidaan lämmittää jäisenä paistinpannulla pienessä tilkassa öljyä keskilämmöllä n. 10-12 minuuttia. Mikrossa n. 4-5 minuuttia kannella peitettynä.
Suomi
Korv-Görans Kebab Ab Oy
Yrittäjäntie 24, 68600 Pietarsaari
www.gorans.fi
kypsät ja pakastetut lihapullat
6416345088391
| Ravintosisältö per | 100 g Tuote myyntihetkellä |
|---|---|
| Energia | 837 kJ / 200 kcal |
| Rasva | 13 g |
| josta tyydyttynyttä | 6,4 g |
| Hiilihydraatit | 8,2 g |
| josta sokereita | 1 g |
| Proteiini | 12 g |
| Suola | 1,9 g |
| Laktoosi | 0 g |
Hyvää Suomesta -merkki on pakattujen elintarvikkeiden ja eläintenruokien alkuperämerkki, joka kertoo suomalaisista raaka-aineista ja työstä. Yhden ainesosan tuotteet sekä liha, kala, maito ja munat – sellaisenaan ja osana muita elintarvikkeita – ovat aina 100 % suomalaisia. Useamman ainesosan tuotteissa raaka-aineista vähintään 75 % on kotimaisia. Lisäksi lopputuote valmistetaan ja pakataan Suomessa. Hyvää Suomesta -merkin myöntää Ruokatieto Yhdistys ry. Lue lisää Hyvää Suomesta -merkistä