Ei yhteyttä internetiin. Yritetään luoda yhteyttä...
Suursuosikki Hartwall Jaffa Lemonade saa rinnalleen herkullisen uutuuden – Hartwall Jaffa Pink Lemonaden! Se yhdistää raikkaiden sitrushedelmien pirteän maun ja makean vadelman mehukkuuden. Makea ja sitruksinen virvoitusjuoma, jossa raikkaus kohtaa sopivan kirpeyden. Se raikastaa niin kuuman kesäpäivän kuin arkisen herkkuhetkenkin.
vesi, omenatäysmehu tiivisteestä, hiilidioksidi, happamuudensäätöaineet (E330, E331), makeutusaineet (aspartaami, E952, E950), stabilointiaineet (E414, E444, E445), säilöntäaine (E202), väri (E163), sitruunamelissauute, luontaiset aromit.
Suosittelemme aina tarkistamaan tuotetiedot myös tuotteen pakkauksesta.
Sisältää makeutusaineita ja fenyylialaniinin lähteen.
Suomi
OY HARTWALL AB
HIOMOTIE 32, 00380 HELSINKI
Oy Hartwall Ab
PL 44, 15101 Lahti
Sitrushedelmien- ja vadelmanmakuinen virvoitusjuoma
6413600364757
| Ravintosisältö per | 100 ml Valmistettuna |
|---|---|
| Energia | 8 kJ / 2 kcal |
| Rasva | 0 g |
| josta tyydyttynyttä | 0 g |
| Hiilihydraatit | 0 g |
| josta sokereita | 0 g |
| Proteiini | 0 g |
| Suola | 0,05 g |

Avainlippu-merkki kertoo, että tuote on valmistettu Suomessa ja sen kotimaisuusaste on vähintään 50 %. Kotimaisuusaste kuvaa suomalaisten kustannusten osuutta tuotteen omakustannusarvosta. Avainlippu auttaa tunnistamaan suomalaisen työn tuloksen ja tukemaan kotimaista työllisyyttä. Merkin käyttöoikeuden myöntää hakemusten perusteella alan asiantuntijoista koottu puolueeton Avainlippu-merkin toimikunta. Lue lisää Avainlipusta