Ei yhteyttä internetiin. Yritetään luoda yhteyttä...
K-Ruoka verkkokaupan maksaminen uudistuu, nyt myös Plussa-rahalla ja K-Lahjakortilla maksaminen on mahdollista.
Touch of Taste Fondeilla sinun on helppo lisätä makua kaikkiin ruokiin. Fondilla saat lämpimistä ja kylmistä kastikkeista täyteläisiä ja maukkaita, keitoista maistuvia ja padoista aromikkaita. Marinadeihin taas lisää luonnetta ja intensiivistä makua. Keittiön maukkain apulainen!
Vesi, suola, karamellikastike (glukoosisiirappi, inverttisokerisiirappi, vesi), porkkanamehutiiviste, salottisipulitiiviste, valkokaali 3,5%, sokeri, aromi, tomaatti 2,5%, kantarelli 2,5%, SOIJAKASTIKE (vesi, SOIJAPAPU, VEHNÄ (GLUTEENI), suola), palsternakkamehutiiviste, viinietikka, chilijauhe (mausteet, suola, yrtit,valkosipuli, dekstroosi, mausteuute), inkivääri, muunnettu perunatärkkelys, auringonkukkaöljy, säilöntäaine: kaliumsorbaatti, sitruskuitu. Laimennetun fondin suolapitoisuus on 0,2*-0,3**-0,5***%.
Suosittelemme aina tarkistamaan tuotetiedot myös tuotteen pakkauksesta.
Säilytetään huoneenlämmössä. Litralla fondia maustat 10-50l kastiketta, keittoa tai pataa. Lisää fondia ruokan makusi mukaan!
Fondia käytetään mausteeksi kaikenlaisiin ruokiin padoista, keitoista ja kastikkeista marinadeihin. Antaa makua niin kylmiin kuin kuumiinkin ruokiin.
Belgia
Prescott Oy
Paraatikatu 13, 15700 lahti
Umami fondi
7322550047568
| Ravintosisältö per | 100 ml Tuote myyntihetkellä |
|---|---|
| Energia | 504 kJ / 119 kcal |
| Rasva | 0,9 g |
| josta tyydyttynyttä | 0,1 g |
| Hiilihydraatit | 22 g |
| josta sokereita | 11 g |
| Ravintokuitu | 0 g |
| Proteiini | 3,7 g |
| Suola | 15,3 g |