Ei yhteyttä internetiin. Yritetään luoda yhteyttä...
Helsinki Long Drink Getari 5,5% 0,33l tlk on lonkeromarkkinaa mullistava tuote, joka sisältää Helsinki Distilling Companyn palkittua giniä, premium-tonicia ja aitoa sitruunamehua. Tämä raikas ja helposti juotava juoma tarjoaa tutun ja herkullisen maun, joka miellyttää monia. Tuotteen nimi on peräisin helsinkiläisiltä ja viittaa Gin & Toniciin, mutta ei väitä olevansa alkuperäinen cocktail.
vesi, sokeri, tislattu gin, hiilidioksidi, happamuudensäätöaine (sitruunahappo), sitruunamehua tiivisteestä (1 %), luontainen aromi (mm. kiniini), sitruuna- ja sitruunaruohouutteet, säilöntäaine (natriumbentsoaatti)
Suosittelemme aina tarkistamaan tuotetiedot myös tuotteen pakkauksesta.
Suomi
Olvi Oyj
Olvitie I-IV, 74100 Iisalmi
www.olvi.fi
0290001050
Gin tonic
6419800082989
| Ravintosisältö per | 100 ml Valmistettuna |
|---|---|
| Energia | 266 kJ / 63 kcal |
| Rasva | 0 g |
| josta tyydyttynyttä | 0 g |
| Hiilihydraatit | 8 g |
| josta sokereita | 7,8 g |
| Proteiini | 0 g |
| Suola | 0 g |

Avainlippu-merkki kertoo, että tuote on valmistettu Suomessa ja sen kotimaisuusaste on vähintään 50 %. Kotimaisuusaste kuvaa suomalaisten kustannusten osuutta tuotteen omakustannusarvosta. Avainlippu auttaa tunnistamaan suomalaisen työn tuloksen ja tukemaan kotimaista työllisyyttä. Merkin käyttöoikeuden myöntää hakemusten perusteella alan asiantuntijoista koottu puolueeton Avainlippu-merkin toimikunta. Lue lisää Avainlipusta