Ei yhteyttä internetiin. Yritetään luoda yhteyttä...
K-Ruoka verkkokaupan maksaminen uudistuu, nyt myös Plussa-rahalla ja K-Lahjakortilla maksaminen on mahdollista.
Treenipäivä, vanukaspäivä - nyt ilman makeutusaineita! Valio PROfeel® suklaa-mansikka proteiinivanukas sopii treenipäiviin ja hetkiin, jolloin haluat nautiskella terveellisemmin. Pehmeää täyteläisyyttä, runsaasti proteiinia ja herkullista makua ilman keinotekoisia makeutusaineita. Makeus sokerista (tuotteessa hiilihydraatteja 8,9 g/ 100 g) ja runsaasti laadukasta maitoproteiinia (18 g/purkki).
proteiinitiiviste (KIRNUMAITO), sokeri, vähärasvainen kaakao** 1,7 %, suklaa** 0,5 %, muunnettu tärkkelys, sakeuttamisaine (karrageeni), aromit, suola. **Rainforest Alliance –sertifioitu kaakao. Lisätietoja osoitteesta ra.org.
Suosittelemme aina tarkistamaan tuotetiedot myös tuotteen pakkauksesta.
Säilytettävä 0 – +8 °C:ssa. Pakkaus sisältää yhden annoksen (185 g).
Suomi
Valio Oy
Meijeritie 6, 00370 HELSINKI
08000825
Pastöroitu suklaan ja mansikan makuinen proteiinivanukas, laktoositon
6408430408979
| Ravintosisältö per | 100 g Tuote myyntihetkellä |
|---|---|
| Energia | 395 kJ / 94 kcal |
| Rasva | 2,1 g |
| josta tyydyttynyttä | 1,2 g |
| Hiilihydraatit | 8,8 g |
| josta sokereita | 7,5 g |
| Ravintokuitu | 0 g |
| Proteiini | 9,6 g |
| Suola | 0,25 g |
| Laktoosi | 0 g |

Rainforest Alliance -sertifioitu tuote täyttää tiukat kriteerit ympäristön, sosiaalisen vastuun ja taloudellisen kannattavuuden osalta. Sertifioinnin vaatimuksiin sisältyy muun muassa biologisen monimuotoisuuden ja ekosysteemien huomioiminen sekä työntekijöiden oikeudenmukaiset ja turvalliset työolosuhteet. Rainforest Alliance -merkki on voittoa tavoittelemattoman Rainforest Alliance -järjestön omistama. Lue lisää Rainforest Alliance-merkistä
Hyvää Suomesta -merkki on pakattujen elintarvikkeiden ja eläintenruokien alkuperämerkki, joka kertoo suomalaisista raaka-aineista ja työstä. Yhden ainesosan tuotteet sekä liha, kala, maito ja munat – sellaisenaan ja osana muita elintarvikkeita – ovat aina 100 % suomalaisia. Useamman ainesosan tuotteissa raaka-aineista vähintään 75 % on kotimaisia. Lisäksi lopputuote valmistetaan ja pakataan Suomessa. Hyvää Suomesta -merkin myöntää Ruokatieto Yhdistys ry. Lue lisää Hyvää Suomesta -merkistä